Hiinas süüakse üha rohkem liha. See on ühest küljest arenenud majanduse näitaja, inimestel läheb hästi ja nad kulutavad ka söögi ja seejuures liha peale üha rohkem. Teisalt on Hiina toiduainete hinnad võrreldes muu maailmaga väga odavad. Kuid Hiinas tasub loomi kasvatada.
Sealiha hinnad on tõusnud mais eelmise aastaga võrreldes 43%. Osaliselt on see seletatav ka mingite sigade haigusega mis tabanud 22 provintsi. (Kokku on Hiinas 34 maakondlikku tasemega haldusüksust, provintsid, linnad ja iseseisvad haldusüksused)
Peamine hinnatõusu põhjustaja on aga hoopis sigade söötmiseks vaja olev toit. Peamiselt on see aga vili. Vilja hinnad on aga poole aastaga tõusnud 30%. Probleeme on aga veelgi nimelt on osad viljatootjad ignoreerinud valitsuse määrusi ja ikkagi viljast viina lasknud teha jättes vilja toiteväärtused niiviisi kõrvale.
Tulemused on aga käes. Sead on näljas ja liha vähevõitu!
Hiinlased aga söövad tõsiselt palju liha. Jutud nuudlisööjatest ei pea paika. Pigem on nii et Euroopas ja Ameerikas süüakse jahutooteid kindlasti rohkem kui Hiinas ühe inimese kohta.
Kahjuks pole aga keegi tõsiselt uurinud sealiha hinnatõusu ja sea-aasta vahelist korrelatsiooni. Ja tont teab kas seda tõsiselt üldse teha saabki. Kuid siga on paljudele Hiinlastele õnne ja rikkuse sümbol, nii et miks ei võiks siis kaupmehed tema eest tema aastal ka rohkem raha nõuda.
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment